Archive for the 'Pati İzleri' Category

01st Apr 2009

Hııhhh

 

Bu küçük sıpa boyuna bakmadan iki gündür beni protesto ediyor. En son marifeti; ayaklarını ısıtacağım bahanesi ile ayaklarımın üzerine yatar gibi yapıp, çişini yapmak oldu. İlk çişini ise suratıma baka baka, odanın ortasına yaptı ve kaçtı. İlk olayın şokuyla hastalandı tutamıyor mu dedim, yok hanımefendi gayet güzel kum kabını kullanıyor, işine geldiğinde pıtı pıtı kum kabını eşeliyor. Zaten gözümün içine baka baka işiyor.

Ehh peki dedim, sevdim okşadım, ilginin alasını gösterdim, bana mısın demedi. Neyi protesto ettiğini bulsam ona göre davranacağım. Hem suçlu hem güçlü de olabilir sıpa… En son vukuatından sonra suratına pıhhladım. Koşa koşa Rıfkı Bey geldi hanımını kurtarmaya, resmen patisiyle sırtından dürte dürte koltuğa götürdü, sarıldı, kulağını yaladı, bana sinsi sinsi baktı.

 

Şimdi ikisiyle küsüm, konuşmuyorum :(

Posted in Pati İzleri | 16 Comments »

22nd Mar 2008

Karışık

Fotoğraf makinamız bozuldu :( Tamire götürmeden resimleri düzenlemek istedim. Unuttuğum birkaç fotoğrafı fark ettim.

P.izza Hut, pizzalarının lezzetini bozmuş… En iyi pizzayı T.adım pizza yapıyor bizce :)

 

Rejim öncesi saltanat günlerimden :)

Beril’le kahve keyfimiz :)

Kısır ve salata Beril’den… Beşamel soslu mantar benden :)

Beril’in sürpriz olarak yaptığı sabah kahvaltısı patatesli, peynirli, kırmızı biberli, maydanozlu yumurta :)

Akşam sefası… :)

Meraklı Luna :)

Sataşan Rıfkı* :)

Masum Luna…

Umduğunu bulmayan Rıfkı :)

Diğer köşeye  :D

Uyuyalım :)

* Rıfkı normalde Luna’dan dayak yer, o an annesinden aldığı güç ile sataştı. Akıllı Luna, annesini üzmemek için uslu uslu oturdu :D

Bu satıra kadar gelme sabrını gösterdiyseniz, haftasonunun şarkısı için tıklayınız.  :)

Posted in Kişisel Tarih, Pati İzleri | 4 Comments »

14th Feb 2008

Öpücük

Akşamları ne zaman bilgisayar başına geçsem, minik asistanım kucağıma kurulur. Resimde görülen arka patilere dikkat, kucakta resmen yayılır :)

Sevimli bir ifade ile sana yardım edebilir miyim bakışı atar. :)

Patileri; yavaş yavaş avına giden bir aslan edasındadır. :)Hedefine ulaşınca tüm dikkatini yaptığı işe verir. :)

Görevin en keyifli kısmı öpücüklere boğulmaktır. :D

Posted in Pati İzleri | 9 Comments »

12th Feb 2008

Hıımmm

 

Topu topu iki gün olan haftasonunu; 

  • Yemek yaparak, uyuyarak, kitap okuyarak, müzik dinleyerek, film izleyerek geçirdim.
  • Uzun zamandır internetten topladığım çeşitli konularda olan makaleleri düzenledim, çıktılarını aldım, gözden geçirdim, konulara ayırdım.
  • Oturma odası yine gözüme batmaya başladı, şeklini değiştirme ve ilk fırsatta boyama kararı aldım. :)
  • Yurtdışına tatile gitmek istedim, hayaller kurdum. İnternette turları araştırdım. Turla gitmekten vazgeçtim, orada haftalık ev kiralamak daha mantıklı geldi. Bundan yola çıkarak kalabalık seyahatleri sevmediğimi fark ettim.
  • İnternetten bir ürün siparişi verdim, ben siparişi verdikten, ödemeyi yaptıktan sonra ürün siteden kayboldu. Mail atıp kavga ettim.
  • Her zaman kurallara uyan ben bir forumda çıldırdım, sonucunda banlandım. Acayip keyifliymiş, hep yapmaya karar verdim. :)
  • Rıfkı ve Luna birbirlerine sarılmış yatarken, bende onlara sarılıp uyuyakaldım. :)
  • Burada yayınlamak üzere; “Kadınlığından Utanmak” konulu bir yazı hazırladım, yayınlamaktan vazgeçtim.

…………………

NOT: Resimdeki kedi Rıfkı’dır. Erkektir, hamile değildir. Göbüşünü gören herkes hamile sanmaktadır, oysa benim oğlum “göbeksiz erkek, balkonsuz eve benzer.”; sözünün yürüyen dört ayaklı örneğidir :)

Posted in Kişisel Tarih, Pati İzleri | 3 Comments »

28th Nov 2007

Bıdıklar

Rıfkı ve Luna grip oldular. Ara sıra hapşurup, sümüklü şekilde dolaşıyorlar. Bende şurup vitamin ve serum fizyolojikle peşlerinde dolanıyorum. Sesleri kısılmadı, ateşleri yok, neşeleri fena değil; şımarıklıkları had safhada :) Luna vitamini içmemek için direnip, zıp zıp zıplarken en sonunda bacaklarımınla sıkıştırmak zorunda kaldım. Rıfkı serum fizyolojikten nefret etti, burnunun silinmesinden hoşlanmıyor.

Kediler uyumlu ve güçlü canlılar olduklarından griple yaşamaya ayak uydurdular. Fark ettiler ki grip olmak 7/24 ilgi odağı olmak demek, bunu sonuna kadar kullanıyorlar :)

Posted in Pati İzleri | 5 Comments »

13th Nov 2007

10 saniye…

Görmemişin bir çimi olmuş macerası burada bitiyor. 10 saniyeliğine çimlerimi unutup odadan çıktım, sonuç ortada :) Kedi olan bir evde bitki yetiştirmek çok zor demiştim değil mi? :D

Kaşla göz arasında bitkiyi bu hale getirmeyi başardığı için Luna’yı tebrik ediyorum. Biraz sabretseydi daha büyümüş daha güçlü çimler yiyebilecekti :) Ne diyeyim afiyet olsun, onlar için ekmiştim, onlarda pişmeden yemeye başladılar işte…

Posted in Pati İzleri | 3 Comments »

  • Arama

  • Destek