Archive for May, 2008

30th May 2008

Evdeki misafir…

Dün oturma odasına girdiğimde havada uçan bir cisim gördüm. :) Bir baktım sevimli güvercin… Hemen kapıyı kapattım, kedileri odalarına koydum.

Kedilerin misafirimizi görmemesi iyi olmuş. Rıfkı kesin korkardı; ama Luna yakalamak için elinden geleni yapardı.

Ceca’ya seslendim. Korkum güvercinin korkup kendini duvardan duvara ve cama vurması… Düşüp bayılsa, gagası burnu kırılsa ne yaparım diye düşündüm. Yavaşca odaya girip, perde ve camı açtık. Neyseki korkmadı ve açılan camdan hemen kendini dışarı attı. Ardından el salladım :)

Posted in Kişisel Tarih | 2 Comments »

29th May 2008

Gecikmiş Pazar Günü

Yazdım sildim, yazdım sildim…* Bir alışveriş merkezi gezmenin yazılacak ne yanı var diye düşündüm.

Panora’ya görmek istediğim birkaç mağaza için gittik. Şubat ayından beri aklımızdaydı; ama yok mağazaların tamamı açıldı, açılmadı derken vakit bu vakit oldu. Pazar günü Beril ile sözleştik, ben uyuyakalınca Beril bana epey sitem etti. Gel sana kahvaltı hazırlarım, sucuk yaparım diye kandırdım :) Hemen geldi. Atıştırdıktan sonra Beril ben dışarı çıkmak istemiyorum demesine fırsat vermeden ben giyindim hazırım diye kendimi kapının dışına attım :)

Yolda tıngır mıngır giderken; uyuyakaldığım için Beril hala bana sözsüz sitem ediyordu. Bu noktada yapılacak en iyi şey Japon turistler misali yol fotoğrafları çekmek diyerek; makinaya hamlede bulunuyorum. Beril’den bir çığlık yükseliyor, dur camları sileyim, böyle çekme çok kirli :) Gülmeye başlıyoruz. Yaşasın işe yarıyor. :)

Koridorlarda dolaşırken Panora’nın meşhur akvaryumu gördük, hani şu içine köpek balığı koyacakları rivayetleri dolaşan dev akvaryum (!) … Resimde gördüğünüz gibi yan yana ancak 10 – 15 kişinin duracağı uzunlukta, dev mi değil mi siz karar verin.

Üst katlara çıkınca zemindeki Piri Reis’in haritası dikkatimi çekiyor, güçlükle fotoğraflıyorum. İnsanlar durmadan geçip duruyor :) Beril bir ara hişşt piiişştt çekilin gibi birşeyler gevelemek istedi, neyseki vazgeçti.

Koridorların birinde bir tanıdığa rastlıyorum. Tüylerim diken diken olup, gözlerim doluyor. Küçük Prens…

Yorgunluktan bitap düşmüş, aynı koridordan 5 kez geçmiş, acıkmış, susamış insanlar olarak yemek yiyoruz. :D

Hiç dışarı çıkmak istemediği halde benimle çıkıp, koridorlarda kaybolup, birde esprileri ile beni güldüren Beril’e minicik bir hediye aldım.

Eve gelince hediyenin açılışını yaptık :D

* Üzerimde anlamsız bir düşüncelerini kelimelere dökememe durumu var. :(

Posted in Kişisel Tarih | 12 Comments »

22nd May 2008

Hadi Bakalım

Bugün telefondaki bir ses, eskisi gibi yazmıyorsun dedi. Koskoca Mayıs ayı bitecek sen iki yazı yazmışsın diye çıkıştı. Ben gayet şaşkın ve mahçup; kem küm edebildim. Madem bu kadar dikkatli takip edenler var, anlatayım.

Öncelikle belirteyim; ben hayatıma giren elektronik eşyalara ilk başta adapte olamam, olduktan sonra ise duygusal bir bağ oluşturacak kadar salaklaşırım. Böyle bir insanın başına neler geldi bilseniz…

Bu yazımda söylediğim gibi önce fotoğraf makinam bozuldu. Kendisi ile bir uyum yakalamış, uzak – yakın, gece – gündüz demeden çekimlere başlamıştık :) Ceca benim yakarışlarımı duyup hemen bir makina aldı almasına ama bu yeni makina ile bir türlü anlaşamadık. Sitesinde kendi çektiği fotoğrafları iyi kötü demeden kullanmayı seven biri için durumu siz değerlendirin.

Sonra laptopum bozuldu. Ekrana görüntü vermiyor, tamire gidecek gitmesine de pek umudumuz yok açıkcası, o yüzden hala masada sol tarafımda duruyor, arada gözüm kendisine kayıyor. ( evet manyağım… ) İçindeki tüm müzikler, resimler kuzu kuzu beni bekliyor… Kısaca yeniye hala alışamadım, alışamadığımdan olsa gerek kişisel hiçbir veri giremiyorum.

Ceca’ya göre ben kedileştim. Kediler gibi düzenim değişince afallayıp, yabanileşiyorum. ( yabanileşme kısmı bu aletler bozuk, öncekiler daha iyiydi diye söylenmelerime deniliyor. ) Kedileşmedim, bu durum elektronik eşyalarla benim aramda diyorum. :)

Eninde sonunda bir bağ kuracağız, en iyisi biraz çabalayım. :D

Posted in Kendime Not, Kişisel Tarih | 8 Comments »

13th May 2008

Olan Biten…

Ceca haftasonu iş için şehirdışına çıktığından evde 3 günlük saltanat ilan etmenin hayalini kuruyordum. Yalnız Ceca’nın cep telefonunu evde unutacağını ve evde yığınla çamaşır olduğunu hesaba katmamıştım. Ne Ceca’nın cebi, ne iş ile ilgili maillerin ardı arkası kesilmedi, çamaşırlar yıka yıka bitmedi. Üstelik astığım tertemiz çamaşırlara kuşlar pisledi.

Akşamları keyif yapmaya vakit bulduğum anlar, kahvemi yudumladım.

Ev ve eşyalar gözüme çok fazla gelmeye başladı. Sanki bir eşya yığını içinde yaşıyormuşuz gibi… O yüzden bu hafta akşamlarımı evdeki fazla eşyalardan kurtulma, düzenli tasnif etmeye harcamayı düşünüyorum. Aklıma gelen cin fikirleri paylaşırım. :)

Posted in Kişisel Tarih | 4 Comments »

07th May 2008

Antalya – Ankara

Kıyafet, saç, kaş ve valiz hazırlığı derken gayet rahat sallana sallana tüm işlerimi halledip otobüse bindim. Gündüz yolcuğu Antalya yolları tam seyirlik, dağ manzarası ağaçlar, tarlalar çok hoş ama gelin görün ki otobüsün uğramadığı terminal yok. Durmadan giden bir seferden bilet almadığıma pişman oldum. Üstelik Ankara çıkışında otobüs arıza yapınca 45 dk. başka araç gelmesini bekledik. 8 saatlik yol 9 saat oldu. Geç olsun güç olmasın diyerek dert etmedim kendime, vardır her işte bir hayır :)

Çarşamba günü nispeten sakin geçti, Perşembe kınayı yaptık, Cuma ordan oraya koşturduk. Cumartesi büyük gün, kuaför, gelin alma, otele gitme derken akşamın nasıl olduğunu anlamadım. Kuaför neyseki sorun olmadı, gelinle birlikte kuaföre gittik. Yalnız hem kına, hem düğün, hemde daha önceden katıldığım Antalya düğünlerinden anladığım yaz, kış, ilkbahar fark etmiyor nemden saçınız şekilini koruyamıyor. Saçı kazık gibi yapan spreyler de kesin çözüm değil.

Gelin ve damat çok heyecanlıydı. Nikahta onlar kadar heyecanlandım, gelin salona girerken bana ne oluyorsa her nikahta, kendi nikahımdaki aynı heyecanı duyuyorum. Anılarım gözümün önünde canlanıyor. Bu seferde öyle oldu. :)

Masal gibi düğünleri oldu. Gökten üç elma düştü; biri damat A.’ya, biri gelin B.’ye, biride tüm isteyenlerin başına :D

Posted in Kişisel Tarih | 7 Comments »

  • Arama

  • Destek