Archive for September, 2008

19th Sep 2008

 

Bir tık..

Posted in Kişisel Tarih | 8 Comments »

17th Sep 2008

Buluşma

 

İki gün önce Elit ile buluştuk, Kızılay’daki Melbo’ya gittik, yeni yerleri çok güzel ve ferah olmuş. Uzun uzun sohbet ettik. Kahvelerimizi yudumladık :)

Kahve pozu klasiğimiz oldu artık :)

Posted in Kişisel Tarih | 9 Comments »

14th Sep 2008

Haftasonu

parçası, dinlemek için tıklayınız.

Posted in Kişisel Tarih | No Comments »

06th Sep 2008

Takıldıklarım

  • Dün Beril’le P.anora’ya gittik. Dışarıda park yeri ararken, girişte sağ tarafta bir yer bulduk. Tam park edecektik ki görevli burası ücretli dedi. Anlamadığım bu alışveriş merkezlerinde ücretli otopark yasak değil mi? Bir şekilde yasak değil (!) diyelim, parkın ücretli olduğu alan girişteki ufacık bir cep, o cebin bitişine koyarsanız ücretsiz, keza o cebin tam karşısına koyarsanız ücretsiz. Bunun mantığını anlayamadığım gibi kimler bu ücretli harika cebi kullanıyor merak ettim.

  • Malumunuz Ankara’da sular berbat, el mahkum yemek için bile damacana su kullanıyoruz. Bu gidişle yıkanmak için dahi kullanacağız. Musluklardan akan su bariz sarı, pis kokulu, toprak tadında… Belediye başkanınında konuyla ilgili çalışmaları, yorumları, her halinden temiz su olduğu anlaşılan bardak bardak içtiği sular ortada. ( Buyursun gelsin, bizim evdeki suyu içsin. ) Peki bunun yanına en iyi gidecek olay ne ??? Damacana suya zırt pırt gelen zamlar… E.rik.li su damacana Ankara’da bugün itibariyle 7.80 YTL. Yapılan zam 1 YTL… Haftada en az iki damacana su kullanıyoruz, düzenli yemek yaparsam bu miktar dört damacanayı buluyor. Artık kesinlikle E.rik.li almayı düşünmüyorum, bir senede 3-4 kez zam yaptılar, ilk aldığımızda ya 5,70 YTL’yi ya da 6,20 YTL… Bir senede yüzde kaç yüz zamlanmış bu su ??? Uygun fiyatlı, güvenilebilir bir su firması arıyorum. Tavsiyelerinize açığım.

Posted in Kişisel Tarih | 12 Comments »

05th Sep 2008

Konuşmalar

Beril bugünlerde hayatı çok sorguluyor, çok soru soruyor ve içindeki boşlukları dolduruyor. Sanki bir dönemeçte, sonrası için aklıma ne koyarsam kardır diyor. Hal böyle olunca bizede uzun uzun konuşmak düşüyor.

Posted in Kişisel Tarih | 4 Comments »

03rd Sep 2008

Eylül

Aylardır evimizde eş, dost ve akraba bereketi yaşanıyor. Üç aydır hayatımdaki sosyal yoğunluktan şikayet etmeyeceğim desem bile gelen, giden, kalan, kalmayan derken yorulduğumu fark ettim. Şimdi hayat yavaş yavaş eski sakinliğine dönüyor. 

Eylül ayı ramazanın hikmetinden mi bilinmez serinliğiyle geldi. Akşamları esintiden ürpermeye başladık. Yazın bitmesine içim buruk tanıklık ediyorum. Tamam sıcaktı çok bunalttı kabul ediyorum; ama aylarca pencerelerin devamlı açık olabildiği başka hangi mevsim var ??? 

Bu sene mevsim geçişini kaçırmadığıma, bir anda kışın geldiğini fark etmediğime seviniyorum. Bir yandan da zamanın nasıl bu kadar hızlı aktığına hala hayret ediyorum. 
-
* Hazır sonbahardan bahsetmişken; bir tanıdığımın, sözleri bambaşka şeyler anlatsa bile dinlerken kendimi sararmış yapraklar arasında yürüyormuş gibi hissediyorum dediği parçayı paylaşayım. Okuyorsa umarım dinlerken tebessüm eder. Sizde dinlemek için tıklayınız.

Posted in Gündelik Hayat Acemisi | 2 Comments »

  • Arama

  • Destek