Archive for November, 2008

28th Nov 2008

:)

Bu sitenin sahibesi yeni oyuncağı ile oynadığından çok kısa bir süre aramızda olamayacaktır. :D

Posted in Kişisel Tarih | 4 Comments »

23rd Nov 2008

Çantamdakiler

Magissa‘ya kendimi zoraki sobeletmeye çabaladıktan sonra; sonuca bakmak yeni aklıma geldi. Sağolsun ısrarlarımı kırmamış, beni sobelemiş. Çok teşekkür ederim Magissam, bu arsız kediyi çok mutlu ettin :D

 

_________________

Düzeltme: Sobenin heyecanından kimseleri sobelememişim. Sobelenmeyen kimler kaldıysa onları sobeliyorum.

Posted in Kişisel Tarih | 8 Comments »

22nd Nov 2008

Ağlak

Bir haftadır kullandığım ilaca sevgilerimi (!) sunarak ağlıyorum. İlaçların nadir yan etkilerini bünyesinde gösterme başarılısı olduğumdan, ilacın nadir etkisi aşırı duygusal haller yaşıyorum.

 

 

Bir resme bak ağla, bir laf işit ağla, birşey düşün ağla, birşey oku ağla, ağladığın şeyin önemsizliğini düşün ağla, durmadan ağla. Dün gece uyurken de ağlamışım. Neyseki ilacın bitmesine bir hafta var, sonrasında normal hayata hemen geçiş yapmayı umuyorum.

Haftasonun şarkısı; dinlemek için tıklayınız.

Posted in Kişisel Tarih | 10 Comments »

14th Nov 2008

Kek – Börek ve diğerleri

Dün Beril uzun uzun sigara böreği sardı. Yapım, pişirme ve yeme aşamalarını fotoğraflamak hiç aklımıza gelmedi.

Ben kek yaptım, Beril’in aklına fotoğraf makinası geldi. Bu bahaneyle siteye yazarsın dedi. :)

Kek hamurunu kalıba dökerken, Beril “makina” diye çığlık attı. Bende poz verdim :)

Kek pişerken börekleri kızarttım, Beril salatayı hazırladı. Çay demledik, sofrayı hazırladık. Açlıktan gözümüz dönmüştü, hemen yiyip bitirdik. :)

Sabah kekten bir dilim yedim, neyseki onu fotoğraflamak aklıma geldi. Yoksa Beril çok üzülecekti.

 

Havuçlu kekin tarifi, buradan

Böreklerin bir kısmı dondurucuda, en kısa zamanda pişirilecek. Tarifi Beril’den rica ederiz artık :)

Posted in Yedik Bitti | 7 Comments »

08th Nov 2008

Kendimi eve adadım – Bölüm 1 -

En güzel arınma ve düşünme yolunun ev ile uğraşmak olduğuna inandığımdan; haftalardır evdeki tamirat, tadilat, atma, ayıklama ve temizlik işleri ile uğraşıyorum. Canımın kıymetini öğrendiğimden, belime dikkat ettiğimden işler haftalar sürüyor :)

Banyoya yaz ayında aldığım aynayı nihayet takabildik, pek güzel durdu. T.chibo’dan çok uygun fiyata almıştım. Bir iki tane daha almadığıma pişman oldum. Çerçeve olurdu, pano olurdu, güzel hediye olurdu.

Vakti zamanında evin girişi için yaptığım panomsu birşey vardı. Badana yaparken sökmüştük, bende tekrar takmak istemedim. Evirdik, çevirdik kutu yaptık. Fotoğrafını çekmeye üşendim; ama eski site yedeklerinden panomsu halini buldum çıkarttım :) Kulp ve altına tekerlek eksiği var, onları takarken kutumsu halini çekerim artık :)

   

Kedilerin odası elden geçti birkez daha, çünkü minik bıdıklar odada bulunan karton kutu, kalem, cetvel gibi bilumum nesnelerle iki kale maç yapıp, gördükleri her kağıt nesneyi parça pinçik ediyorlardı. Dolapların ve kitaplığın arkasından neler neler çıktı… Hepsi düzenlendi, temizlendi, dolapların içine kaldırıldı. Koca oğlan Rıfkı rafların tepesine zıplayıp durduğu için bir raf gece yarısı bizi yatağımızdan fırlatacak biçimde düşmüştü yerinden, neyse ki oğluşa birşey olmamıştı. Şimdi çok ama çok sağlam bir raf yapma peşindeyim. Oysa ne kadar masum uyuyorlar yanımızda :)   

Ofis masamın arkasındaki duvara şunlardan yapmayı düşünüyorum. Bakalım ne zaman yapmış olurum ;)

Posted in Cin Fikirler | 6 Comments »

02nd Nov 2008

Yüreğin Kabarmış…

Posted in Kişisel Tarih | 5 Comments »

  • Arama

  • Destek