Archive for January, 2009

26th Jan 2009

Korku

Ne zaman; başarmaktan, başaramamaktan, konuşmaktan, susmaktan, yürümekten, koşmaktan, durmaktan, kalkmaktan, düşmekten, düşünmekten, okumaktan, yazmaktan, gitmekten, gelmekten, denemekten, yanılmaktan, keşfetmekten, yapmaktan, kısacası yaşamaktan korkar oldum bilmiyorum…

İçimde bir yerler duran korkusuzu tekrar bulmak istiyorum.

Posted in Kişisel Tarih | 4 Comments »

25th Jan 2009

Videoyu görüntülemekte sorun yaşıyorsanız, lütfen yorumda belirtiniz.

Posted in İzlediklerim | 2 Comments »

25th Jan 2009

Biten haftanın ardından,

omuzlarım ağrıyor…

İş ile ilgili en sevmediğin şey ne diye sorsalar, tahsilat derim. Ödemesi geciken, eksik ödeyen, ödemeyen, ödemek istemeyen kişilerle uğraşmak sevmediğim, istemediğim bir iş… “All in one” bir eleman olduğumdan, bu işleri yapmak bazen bana kalıyor. Kaldı ki belli başlı müşterileri aramak, hiç değişmez görevim… Utana sıkıla, kem küm bir halde, neredeyse ezile büzüle hakkımız olan parayı istiyorum. Hadi istemek bir yana, bazen öyle mazaretler dinliyorum ki cebimdeki son kuruşa kadar telefonun diğer ucuna uzatmak istiyorum.

Tüm hafta tahsilat peşinde koşmakla geçince; mailler, fakslar, telefonlar derken kendimi kasmaktan omuzlarım ağrıyor. Piyasa felaket, herkes “sizde bilirsiniz, malum kriz vs.” diye cümleye başlıyor. Benim için eziliyor.

Posted in Kişisel Tarih | 2 Comments »

23rd Jan 2009

İzlenen

* 9 Aralık’ta yazdığım bu yazıyı taslaklarda bulmanın sevincini yaşıyorum. Aferin bana :)

Transsiberian; film ilk sahnesinde Çin’den Rusya’ya trenle seyahat edecek çifti görünce; “Bu film trende geçer, ben diyim Cecam.” diye aklımca espri yapmıştım. Film cidden trende geçince “Senaryoyu ben yazdım, hehhee” diye iğrenç bir espri daha yaptım. Benim tüm sululuklarıma rağmen film ilgimi çekmeyi ve birkez daha izlenecekler listesine girmeyi hak etti.

*

Tren yolculuğu, valizimi uzaklara alır giderim tarzı filmlerden sonra, gerçek hayatta bu tarz aksiyonlara girmemek gerektiğini birkez daha anlayıp İ.nterrail ile gezip dolaşacak yaşı geçirmenin ( 26 yaşından daha büyükseniz fiyatlar 26 yaşında olan gençlerin neredeyse iki katı, üstelik bu katlı fiyat kimi yerlere tur ile gitmekten daha pahalı ) üzüntüsünü daha az yaşıyorum. Gerçi insan i.nterrail dışı yaşa gelince zaten bunun bir delilik olduğunu düşünmeye başlıyor.

Posted in İzlediklerim | 3 Comments »

20th Jan 2009

Gülücük

 

Geçen hafta üç gün boyunca kargo elemanı bana çalıştı. Tüm gün etrafa gülücükler saçıp, gelen hediyeleri gözümün önünden ayırmadım. Masam bir anda hediyelerle doldu. İçinden çıkan mektuplar sevincimi ikiye katladı. Magissam, şu yazısında bahsettiği kitabı yollayacaktı. Kitap yanında yolladığı minik mandalları görünce inanamadım. Mutfakta bir kavanoz dolusu bu minik mandallardan var; ama bu sevimlilikte olanları yoktu.

İkinci gün kargodan çıkan magneti görünce bu kadar olmaz dedim. Tam benlik, nasıl bilmiş olabilir diye düşündüm. Mektubu okuduğumda bir yerlerde birinin beni düşünmesinin ne kadar özel olduğunu hissettim. Gözlerim dolu dolu mektubun sonunu zor getirdim.

 

Üçüncü gün öldürücü darbe geldi. :) Zamanında Ece Hanım‘da görüp, ne sevimli şeyler, ben hayatta dikemem. Bende olsa ben başucuma koyarım dediğim, sevimli köpekcikler çıktı… İçinden çıkan mektupta yazan öneriyi uygulayacağım; ancak o zamana kadar başucuma koymaya, uyumadan izlemeye karar verdim :)

 

Magissam, her ne kadar yok canım abartma desen bile, tüm bunların beni nasıl mutlu ettiğini tahmin bile edemezsin. :)

Posted in Kişisel Tarih | 3 Comments »

12th Jan 2009

Kendi kendime

Sevgili İlkay öyle güzel yazıyor ki; annelik, ikinci bebeğe hamilelik çok kolay gibi geliyor. Bugün blogunu okurken kendimi ikinci çocuk doğursam mı diye düşünürken yakaladım. Hani birinciyi doğurdum (!), sıra ikincisine geldi. Dur bakalım, sen önce birini doğur diye iç sesimle kavga ettim :)

Bugünlerde çocuk sahibi olmak, annelik hakkında çok düşünüyorum. Sanırım bu kadar düşünmemeliyim, çok çok çok çok düşünen kadın doğuramıyor lafı doğru olsa gerek… Bu konuda kaygılarım çok derin, ifade etmeyi becerebilirsem ileride paylaşmak istiyorum.  

Posted in Kişisel Tarih | 4 Comments »

  • Arama

  • Destek