Archive for July, 2009

23rd Jul 2009

Dönüş

 

Nikah ve düğün hayal gibi geçti, nikah sonrası dışarı çıktığımızda sıcaktan hafif bir şuur kaybı yaşadım. Bu nedenle düğünde bir köşede biblo gibi oturdum. Sıcaklık saat 17:30′da 46 dereceydi. Antalya’da yaşayanlara birkez daha kolaylıklar diliyorum.

Hazır Antalya’dayız, hazır 19 Temmuz Ceca’nın doğum günü, en güzel doğum günü hediyesi ne olur ? Tabi ki tatil :)

Haftalar önceden Beril’in yardımı ile organizasyonu yaptım. Aslında Beril yaptı demek daha doğru olur. Mailler, fısır fısır telefonlar, Ceca’dan gizlemek için atılan binbir taklalar derken harika bir otele yerleştik. Günlerdir hasret olduğumuz çayımızı serin odamızda içtik. Ne gürültü, ne sıcak, başbaşa vakit geçirdik. Antikonfor insanı Ceca bile, acaba tatili uzatsak mı diye düşündü. :) Dört günlük tadı damağımızda kalan tatil sonrası evimize geri döndük.

Posted in Kişisel Tarih | 8 Comments »

16th Jul 2009

 

Şık bir elbise bulamadım, bulduğum bir iki tanesinin ise desenleri korkunçtu. En sonunda hummalı elbise arayışlarım, abiyeye kaçan bir elbise bulmam ile sonlandı. Fena olmadı.

Birazdan valizimizi hazırlayacağım, valiz hazırlamalarım meşhurdur benim, iki dakikada hazırlayıp eksiksiz yola çıkarım. Aklımın bir köşesinde her daim bir valiz listesi vardır. Hiç unutmam; 15 yaşında anne ve babamdan ayrı, anneannem ile yaz tatiline gidiyorum. Tüm dolabı valizlere doldurdum. Kimseden gık çıkmadı. Otogara kadar sorun yoktu. Yazlığa gidince, valizler, ben ve anneannem kalakaldık. Anneannem mümkün değil yardım etsin. Ben cabbar ceval atakan insan tüm dolabımı – valizlerimi – bozuk asansör yüzünden üç kat çıkarttım. Alanya’nın kavurucu sıcağında üstelik… Sonra o valizleri iki kapılı dolaba yerleştirebilmek için çırpındım. Akşam yorgunluktan kendimden geçmiştim. Üstüne üstlük hemen hemen benim gibi çoğu kişinin düştüğü bir duruma düştüm. Doğru düzgün hiçbirini giyemeden gerisin geri eve geri getirdim. O günden sonra valiz hazırlama ustasına dönüştüm. Kombinlenebilecek pantolon ve tişörtler, iç çamaşırları, çoraplar, birkaç makyaj malzemesi, diş fırçası, havlu, birkaç ıvır zıvır ve tatataaaam hazırım. Bir dönem sık sık seyahat ettiğimden kalan bir alışkanlıkla, bir sırt çantasına dünyayı sığdırırım.

Şimdi kalkıp şu valizi hazırlayım. :)

Posted in Kişisel Tarih | 2 Comments »

15th Jul 2009

:)

Posted in Kişisel Tarih | 4 Comments »

12th Jul 2009

Şişmanlar ne yapsın ???

Bir hafta sonra Ceca’nın kız kardeşinin düğünü var. Haliyle bir kıyafet almak gerekli, ne abiye olsun ne de sade olsun yeter ki bedenime uygun olsun tarzında bir elbise arıyorum. Yok, yok, yok !!! Son iki senede bünyeme 35 kilo kattım. Tostoparlağım 44+’nın +’sıyım… Halimle barışığım, kilo milo vermek istemiyorum. AMA gelin görün ki şu şık bir kıyafet bulamama durumu sinirimi bozuyor. Sanırsın sadece 38 bedenler şık giyinebilir, sanırsın şişmanlar hep yaşlı insanlar. Kıyafetler bu kadar mı biçimsiz, anneanne işi olur ? Bu kadar mı zevkten yoksun stilistler ??? Birkaç büyük beden mağazasına gittim. E.vans kapanmış, benim gibi “Aaaa ne güzel yaşıma, başıma uygun şeyler var.” diye müdavimiyseniz artık yok. TR piyasasından birkaç markayla birlikte çekilmişler. 30 Haziran’da tüm mağazaları kapanmış. E.kol’de hafif abiyemsilerde ( ne demekse bu şimdi ) çeşit kalmamış, gelmezmiş. Hoş bana hiç gelmemiş gibi geldi. Büyük beden elbiseler ise babaanne işi… Se.çil’de şık bir elbise yok. Etek – ceket, pantalon – ceket, model desen bahtına. M.&S’da büyük indirim nedeni ile  birşey kalmamış. Kalanlara şöyle bir baktım. Bir tanesi hariç sıradandı, kalan beden 38′di. Fa.ik S.ö..nmez’de ise iki tane elbisemsi vardı. Tarzı için ne abiye, ne gündelik diyebilirim, saten ve keten karışımı acayip birşeydi ve asıl bomba askıları teğellenmişti. Fiyatını söylemeyim bile, hem o kadar para vereceğim, hem teğelli askılar ile dolaşacağım. Bu nedenlerle kös kös eve döndüm.

Hafta içi birkaç mağazaya daha bakacağım, buldum, buldum. Bulamadım düğüne çıplak katılacağım.

Posted in Gündelik Hayat Acemisi | 12 Comments »

02nd Jul 2009

Enayi gibi hissetmek…

Hayatınızın bir döneminde enayi gibi hissetmişsinizdir değil mi? Benim gibi iyi niyetli, ince düşünceliyseniz; daha sık kendinizi enayi gibi hissedersiniz. Ben bugünlerde enayiliğin doruğunda dolaşıyorum. Kafamı taştan taşa vurasım, aptalsın sen diye aynanın karşısında haykırasım var.

Bundan sonra kimse benden eski halimi beklemesin. Bencil olacağım, kimsenin ihtiyacı için kendimi maddi, manevi parçalamayacağım. Salağım ben salak !!!

Posted in Gündelik Hayat Acemisi | 5 Comments »

  • Arama

  • Destek