12th Jul 2009

Şişmanlar ne yapsın ???

Bir hafta sonra Ceca’nın kız kardeşinin düğünü var. Haliyle bir kıyafet almak gerekli, ne abiye olsun ne de sade olsun yeter ki bedenime uygun olsun tarzında bir elbise arıyorum. Yok, yok, yok !!! Son iki senede bünyeme 35 kilo kattım. Tostoparlağım 44+’nın +’sıyım… Halimle barışığım, kilo milo vermek istemiyorum. AMA gelin görün ki şu şık bir kıyafet bulamama durumu sinirimi bozuyor. Sanırsın sadece 38 bedenler şık giyinebilir, sanırsın şişmanlar hep yaşlı insanlar. Kıyafetler bu kadar mı biçimsiz, anneanne işi olur ? Bu kadar mı zevkten yoksun stilistler ??? Birkaç büyük beden mağazasına gittim. E.vans kapanmış, benim gibi “Aaaa ne güzel yaşıma, başıma uygun şeyler var.” diye müdavimiyseniz artık yok. TR piyasasından birkaç markayla birlikte çekilmişler. 30 Haziran’da tüm mağazaları kapanmış. E.kol’de hafif abiyemsilerde ( ne demekse bu şimdi ) çeşit kalmamış, gelmezmiş. Hoş bana hiç gelmemiş gibi geldi. Büyük beden elbiseler ise babaanne işi… Se.çil’de şık bir elbise yok. Etek – ceket, pantalon – ceket, model desen bahtına. M.&S’da büyük indirim nedeni ile  birşey kalmamış. Kalanlara şöyle bir baktım. Bir tanesi hariç sıradandı, kalan beden 38′di. Fa.ik S.ö..nmez’de ise iki tane elbisemsi vardı. Tarzı için ne abiye, ne gündelik diyebilirim, saten ve keten karışımı acayip birşeydi ve asıl bomba askıları teğellenmişti. Fiyatını söylemeyim bile, hem o kadar para vereceğim, hem teğelli askılar ile dolaşacağım. Bu nedenlerle kös kös eve döndüm.

Hafta içi birkaç mağazaya daha bakacağım, buldum, buldum. Bulamadım düğüne çıplak katılacağım.

12 Responses to “Şişmanlar ne yapsın ???”

 1. seda Says:

  büyük bedenim ben de,epey büyük :) izmirde yıldırım güngör var bana uygun.hem abiyemsi,hem kokoş değil,hem anne işi değil diye diye orayı buldum.kendi kına gecemden beri oradan giyiniyorum.38-54 beden arası her şey.

 2. Zeynep Says:

  Sedacığım,

  Ankara’da M.ine mağazaları varmış, büyük beden kısmı epey iyi diyorlar. Haftaiçi gidip bakacağım. Aslında her marka şu 44 bedene kadar üretmeyi bırakmalı. Seninde dediğin gibi 38-54 beden arası üretim yapmalılar. Ne yani şişmanlar bizim ürünlerimizi giymesin mi diyorlar :) )

  Sevgilerimle

 3. sugibi Says:

  ben winmax a takılıyorum şu aralar. kotonun yan şeysi. abiye falan da kasar zaten beni de sen diktirsene bu elbiseyi. öyle çok yakınların düğünlerinde diktirilir elbiseler benim bildiğim:)

 4. ece Says:

  Bir de bunun tersi var..Sanki bütün anneanneler etli-butlu olurmuş gibi(!)
  Bir tek Mango çalışıyor benim bedene. O da yaştan tutmuyor. Bu yüzden bir ömür, kendi kıyafetlerimi kendim dikmek zorunda kaldım.

  Kafam kızacak, bir yer açıp, sadece yaşlı ama zayıf ve genç ama büyük bedenler için abiye kıyafetler dikeceğim. Sabret biraz:))

  Sevgiler

 5. Zeynep Says:

  Sugibiciğim,

  Düğün dediysem aile arası yemekli bir eğlence. Gidilecek mekanı da biliyorum, öyle abiye kaldıracak bir ortam değil. Yoksa var büyük beden abiyem. Gelin hanıma kalsa hepimiz nikaha, yemeğe abiye giyeceğiz; ama ortamına ve durumuna göre giyinmek diye birşey var. :) ) Şık bir elbise ile halletmeyi düşünüyorum.

  Sevgilerimle

 6. Zeynep Says:

  Ece Hanım,

  İlk müşterilerinizden olurum. Düşüncesi bile mutlu etti beni, ne güzel olur. Evet, evet… genç ve büyük beden bir yer açmalısınız. :)

  Sevgilerimle

 7. ilkay Says:

  Ahh ah bu kilolar kaldı bendede ikinci hamilelikden sonra. İki hamileliğimde de düğün dernek denk geldi o halimle dediğin gibi abiye aradım durdum. M&S benim büyük bedende ki favorim. Eğer istanbuldaysan outletine bakabilirsin orada sezona dahil olmayan uygun fiyatlı şeyler bulabiliyorsun. Kartal da. Bir gece kıyafetimi de mothercare’in hamile koleksiyonundan almıştım. Peacoks ve park bravo da da büyük bedeb elbiseler oluyor. Kolay gelsin…

 8. Kozmo Says:

  İstanbulda mı yaşıyorsun bilmiyorum ama bir düğün için arkadaşıma alırken Cevahir Debenhams a bakmıştık bir sürü yerde salaklar gibi debelendikten sonra. Orada her tarz her beden her renk şahane elbiseler bulmuştuk İngiliz 24 bedene kadar ki bizde 54 e filan karşılık geliyor bu da. Bir daha da bir yer aramadan direkt buraya gelelim diye konuştuk hep. İst da isen atlama mutlaka bak.

 9. Zeynep Says:

  İlkaycığım,

  Ankara’da yaşıyorum. İstanbul’da olsam seçeneğim çok olurdu eminim. M&S indirime girdiğinden burada tüm mağazaları talan edilmiş. Kalan tek tüklerde beden yok :( Ankara Park Bravo’da büyük beden yok. İstanbul’da Bo.yner’de büyük beden bölümü çok başarılı, geçen geldiğimde görmüştüm. Ne yazık ki Ankara Bo.yner’de büyük beden bölümü yok. Sanırsın tüm Ankara 38 beden… Pe.acoks, Sh.aya bünyesinde ve benim burada öğrendiğim Sh.aya tekstil gurubunu Türkiye’den çekmiş, mağazaları kapanmış; hoş bu durum sadece Ankara’ya özgü olabilir.

  Sevgilerimle

 10. Zeynep Says:

  Kozmocuğum,

  Yine aynı yere çıkıyorum. Evans, Peacoks, Debenhams, Sh.aya bünyesinde ve benim burada öğrendiğim Sh.aya tekstil gurubunu Türkiye’den çekmiş, mağazaları kapanmış; burada baktığım bir alışveriş merkezinde üç mağazası 30 Haziran’da kapanmış. Hoş bu durum sadece Ankara’ya özgü olabilir.

  Tavsiyen için teşekkür ederim. Sanırım sırf bu elbise bulamama hali yüzünden kilo vereceğim, çok moralim bozuldu.

  Sevgilerimle

 11. desıgner Says:

  sevgili zeynep öncelikle sunu belirteyimki:büyük beden genc ve tarz seyler bulmak eger modadanda biraz anlıyorsan oldukca zor bu saydıgınız büyük beden ve seninde gttgin firmalardan birinde tasarım kadrosunda calıstım :) )) büyük beden piyada oldukca acıgı olan bir alan ve bu işi yapan bikaç iyi marka dısında tarz seylerde bulmak oldukca zor ama üzülme iyi bir firmanın büyük beden koleksiyonunu hazırlayacagım vetarz seyler gymek artık büyük bedenler için hayal olmayacak ama bu arada cevahirdeki debenhams da oldukca secenek var benden hatırlatması…..sevgiler

 12. Zeynep Says:

  Sevgili desıgner,

  Ankara’da yaşadığım için seçeneklerim daha az ve burada debenhams kapandı. :(

  Büyük beden koleksiyonu hazırladığında hangi marka olduğunu bildirirsen koşa koşa gidip alacağımdan emin olabilirsin :)

  Sevgilerimle

Leave a Reply

 • Arama

 • Destek