25th Aug 2009

Macera 2

Cumartesi salonu boyadık. Evi boyamayı seviyorum… ( bkz. macera ) Kendi işimi kendim yapmanın verdiği keyif cabası. Bu sefer yardımcılarım babam, Ceca’nın erkek kardeşi ve M. idi. Bana bir iş düşmedi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Ben boyayacağım, ben yapacağım diye tüm duvarlara rulom geçti. Bir tavana bulaşmadım. Tabi bu işin eğlenceli kısmı, sonrasında yerleştirme – bu kısma sağolsun Beril yetişti – temizleme derken, belim iptal oldu. Belim,  sırtım,  omurgam, hatta ve hatta diş köklerim bile acıyor. Hala kendime gelemedim. Doktorun bu durumlar için verdiği bir ağ.rı kesicim var. İçiyorum, iptale geçiyorum.

Şimdi süper düper yatağımıza geçip belimi dinlendirmeliyim. Oturunca canım acıyor, offf…

4 Responses to “Macera 2”

 1. Perihan Says:

  Tebrikler Zeynep!

  Baktım bir önceki macera da geçen yıl, maşallah size! Evin bir kısmını boyadı eşim, bana da temizlik kısmı düştü, azıcık yerde bile iflahımız kesildi. Sen bu işin inceliklerini tam olarak yazsan ya bizim gibi cahiller için, işte şu kadar incelt, şu boya iyidir, şöyle fırça/rulo kullan, önce yatay, sonra dikey geçin gibilerinden…

 2. Zeynep Says:

  Merhaba Perihan;

  Nedense boya yapmaya özel bir ilgim var, bir iki babamın öğrettikleri derken ve en önemlisi deneme yanılma yoluyla iyi kötü boya yapıyorum. Profesyonel olmadığım için bir bilgi vermem ne kadar doğru bilmiyorum; ama bu konuyla ilgili ilerleyen zamanda bir yazı yazmaya çalışırım :)

 3. Magissa Says:

  Kurban olam beline

 4. Zeynep Says:

  Magissam,

  Bende sana kurban olam ;)

Leave a Reply

 • Arama

 • Destek