12th Apr 2008

Yeni çıkan kimi ürünleri denemek gibi bir zaafım var. Bu zamana kadar iyi, kötü bir çok ürün dememiştim; ama hiç biri bunun gibi değildi. Kötü dediğim ürünün bile kullanılabilir, tüketilebilir bir yanı vardı. Bu ürünün ise tüketilecek bir yanı yok. Çaydan ziyade tozlu su içiyormuşsunuz gibi… Demlemeden önce yıkamayı denedim olmadı. Tozlarından ayrışsın diye elemeyi denedim çayın %80′i elendi.

Hayatımda çayın dibinde bu kadar tozcuğu ( yalnız dikkat çay parçacığı değil, tozcuk ) bir arada görmemiştim. Çayı doldurmadan bir tülbentle süzmediğim kaldı.

8 Responses to “”

 1. Magissa Says:

  Ben siyah çayını aldım, fena değildi. Gizli bahçe de nesiymiş?

  Bir keresinde İngiltere’de oturan bir arkadaşım bana Yorkshire çayı diye tamamen tozdan bir çay getirmişti, aynı senin gibi neredeyse tülbentle süzdüm ama tadı güzeldi. Migros’ta açık çayı demlemek için çay poşeti sıkılığında ama daha büyük ebatta torbalardan satılıyordu, onlarla demlemiştim. Galiba artık yok o torbalardan ama belki çok ince bir süzgeç iş görür?

 2. pınar Says:

  paylaştığın için sağol zeynepçim, çünkü reklamlarından etkilenip denemeye karar vermiştim. iyi oldu söylediğin.

 3. Zeynep Says:

  Magissa;

  Bu o toz çaylardan değil, güya bildiğimiz halis muhlis Türk çayı… Çaydanlığın süzgeci sık ama birde sen söyleyince kahve filtesi ile deneyim süzmeyi :)

  Çayın tadı yok bu arada :)

  Sevgilerimle

 4. Zeynep Says:

  Pınarcığım;

  Bildiğin çayı değiştirmeye değmez.

  Sevgilerimle

 5. Evren Says:

  merhaba zeynep,

  bir türlü çay sevemedim ben. kahve kahve ve kahve derim her zaman. ama çay ihh bilemiyorum bir türlü sevemedim.

 6. Zeynep Says:

  Evren, kahvenin yeri ayrı… Çay tiryakisi de değilim, çay benim için bir oyalayıcı.

  Sevgilerimle

 7. Ebruli Günlerdeyim Says:

  İşyerinden bir arkadaşım bu çayı öve öve bitiremiyor. Ben henüz almadım, tadına da bakmadım. Benim yorum yapma yetkim yok yani…

 8. Zeynep Says:

  Ebruli Günlerdeyim, birde bu çayın “Altın Hasat” dedikleri var; onu beğenenler olmuş. Ben bu “Gizli Bahçe”yi beğenmedim. :(

  Sevgilerimle

Leave a Reply

 • Arama

 • Destek