21st Apr 2008

Öhhööö Öhööö Öhhhööö

Bu yazımda gribim demiştim. Değilmişim, dün anladım ki grip korkunç acılı birşeymiş. Benimki basit bir soğuk algınlığıymış. Tabi bünye soğuk algınlığını atlattı atlatmasına ama 2 gün önce gribi hediye etti. Öksürük, baş ağrısı, ateş, eklem ağrısı, burun akıntısı, burun tıkanması, geniz akıntısı, öksürürken göğüs acısı hepsi bir arada…

Cuma gününden beri doktora gitmeye direniyordum. Doktorlarla arama mesafe koymaya karar vermiştim, maalesef Cumartesi günü 40 derece ateş ile acilde gittik. Değil yürüyebilmek, gözümü açamıyordum. Öksürmekten helak düşmüş, hırık hırık nefes alır hale gelmiştim.

Ateş ölçümü, muayene derken esprili bir doktor düştü şansıma… Ooo dedi görür görmez, grip olmuşsunuz siz. Bu mevsimde nasıl başardınız grip olmayı dedi. Valla özel birşey yapmadım dedim. Serum, 3 iğne, 2 ilaç derken gözlerim açılmaya ateşim yavaş yavaş düşmeye başladı.

Gribin bir ilacı yok. Ağrı kesici, ateş düşürücü, bol sıvı alıp dinleneyeceksiniz dedi. Öksürükten öleceğim dedim. Öksürüğü kesmeyelim o vücudun savunma mekanizması dedi. İçim dışıma çıktı öksürmekten…

Bahar mevsimi grip olmak pek fena… Tüm hastalara acil şifalar diler, dinlenmeye geçerim.

En kısa zamanda görüşmek üzere…

9 Responses to “Öhhööö Öhööö Öhhhööö”

 1. pınar Says:

  çok geçmiş olsun zeynepçim yaa. baya kötü soğuk almışsın sen. asıl bu mevsim kıştan daha müsait grip olmaya, çünkü havalar çok değişken. bir ısınıyor bir soğuyor tam hastalık havası.
  iyice dinlen, ben burdayım bekliyorum:P

 2. cilek Says:

  Canım çok geçmiş olsun.Bol bol bitki çayları özellikle taze zencefil rendesi ile,hatmi çiçeği ve papatya ve bal.hepsi biraraya gelince öksürük filan kalmayacaktır .
  Bol bol dinlen bu arada.Öptüm seni.

 3. Magissa Says:

  Zeynebanim cok gecmisler olsun. Oksuruk acisini hafifletmek icin sicak sahlep, balli sut ve zencefilli balli sut oneririm. En azindan cigerin kopuyormus gibi gelmez.

 4. Zeynep Says:

  Pınarcığım, sağol beklediğin için :)

  Çilekciğim, hemen verdiğin tarifi deneyeyim. Öksürüğüm geçse biraz daha rahatlayacağım.

  Magissacığım, sahlep kulağa hoş geliyor, birde onu içeyim :) Zaten sırf sıvı ile beslenebiliyorum.

  Sevgilerimle

 5. beril Says:

  çok geçmiş olsun…

 6. beril Says:

  bu arada öksürük için zencefil, havlıcan ve zerdaçalın balla karıştırılıp yendiğinde iyi geldiğini duymuştum belki iyi gelir
  hoşçakalın…

 7. Zeynep Says:

  Beril, çok sağol tavsiyelerin için…

  Sevgilerimle

 8. Ebruli Günlerdeyim Says:

  Hakikaten 21 Nisan, bahar gelmiş artık. Doktorun dediği gibi; nasıl başardın grip olmayı? Şubat, mart ne güne duruyordu değil mi efendim. Olmadı şimdi?

 9. Zeynep Says:

  Ebruli Günlerdeyim, doktor başta herkez aynı soruyu sordu, bende anlamadım. Geçti gitti çok şükür.

  Sevgilerimle…

Leave a Reply

 • Arama

 • Destek