23rd Apr 2008

Komşu

Dün alt kattaki komşumuz kapımızı çaldı, hayırdır diyerek kapıyı açtık. Tuvaletiniz akıtıyor, duvarlar inecek ev başımıza yıkılacak diye şikayetini dile getirdi. İndik baktık rahat 3-5 aydır akıtıyor, duvar mahvolmuş. Eee teyze niye söylemedin bugüne kadar dedim. Akar geçer dedim, sizin rahatsız etmek istemedim dedi. Saflık mı, iyi niyet mi, kötü niyet mi bilemedim.

Usta çağırdık, usta nerden ne aktığını anlamadı. Önce şuraya şöyle, buraya böyle yaparız olmadı fayansları kırıp borulara bakarız. Bu akıtma işi pis iş, neden niye anlamak zor dedi çıktı işin içinden… Hiçbir iş yapmadan gitti. Başka usta gelsin diye bekliyoruz. Umarım nerden aktığını bulmak adına tuvalet ve hemen bitişiğinde olan banyoyu kırıp dökmeden halledebilirler.

4 Responses to “Komşu”

 1. Magissa Says:

  Zeynep büyük ihtimalle kırar zira boruda çatlak kırık vs varsa duvarın içinde yürüyüp bir yerden sızıyor olabilir, nereden akıyor nasıl anlasın, tırtıklar kesin…e bu durumda çatlağı patlağı yamamaya da imkan yok, değiştirmek için de kırıcak. yani pek kaçarn yok gibi gibi. inşallah hallolur, asap bozucu.

 2. Zeynep Says:

  Magissa;

  Sorunun kaynağını bulup ona göre kırsalar razıyım. Gelen usta önce alçı çekmekten, olmadı tuvaleti değiştirmekten, o da olmadı bütün fayansları kırmaktan bahsetti. Ve tüm bunlara rağmen sorunu çözebileceğine dair bir garanti veremedi. Başka usta gelip baksın diye bekliyoruz. Maşallah ustaların hepsi çok yoğun, bir randevu alamadık.

  Komşuda sağolsun banyoda bir akıntı vs olmamasına rağmen sorunun banyoda olduğu konusunda ısrarlı…

  Sevgilerimle

 3. nagiş Says:

  canım gerçkten zor bir durum ama alt komşunuzda çok ilginçmiş??
  aslında belki de wc karolarının aralarından da sızıyor olabilir.. biz taşınırken kullandığız temizleyici o aralardaki sıvayı yoketmiş alttaki dükkana su sızmş.. o boşlukları yeniden doldurunca su kesilmişti??
  ama sizinkide aynı durum mudur bilemem .. siz bir an önce bi usta ayarlayın en iyisi??

 4. Zeynep Says:

  Nagişciğim,

  Sorma usta bulmak sorun oldu. Dört usta aradık hepsi dolu, müsait olunca uğrayacaklar.Derzleri doldurmayı bende düşündüm. Bu hafta gelen giden usta olmazsa elimde hıltıyla dalacağım tuvalete :)

  Sevgilerimle

Leave a Reply

 • Arama

 • Destek